sk hu

Dráfi Mátyás

(Jászai Mari-díjas)

Színész

Drafimatyas

Díjak

Érdemes művész

Egressy-díj

Nyitott Európáért díj

Jászai Mari-díj

A Szlovák Köztársaság ezüst plakettje

Pro Urbe díj, Komárom

Életműdíj – Határon túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Magyar Kultúra Lovagja

Született

1942. november 17., Galánta


Életrajz

1959-1960 - Matesz (színész)
1965 - pozsonyi Színművészeti Főiskola
1965 - 1980 és 1982: Matesz (színész)
1969 - 1971: Matesz - igazgató

Drafimatyas

FONTOSABB SZEREPEI

Gyurko (Éjféli mise, 1960)
Karl Moor (Haramiák, 1966)
Godun (Leszámolás, 1967)
Matyi (Ludas Matyi, 1968)
Benvolio (Rómeó és Júlia 1968)
John Proctor (A salemi boszorkányok, 1968)
Hus János (Isten, császár, paraszt, 1969)
Platon Krecset (A nagy műtét, 1970)
Gelo (A furfangos diák, 1972)
Madách Imre (Madách, 1972)
Švejk (Švejk, 1973)
Lucifer (Az ember tragédiája, 1973)
Othello ( Othello, 1974)
Kreon (Szophoklesz Antigonéja, 1977)
Szilveszter (Szilveszter, 1979)
Lestyák Mátyás (A beszélő köntös, 1979)
Polgármester (Revizor, 1979)
Kolhaas Mihály (Egy lócsiszár virágvasárnapja, 1979)
Nikosz Kenotafiosz (Fatamorgana, 1982)
Peachun (Koldusopera, 1983)
Fekete (Energikus emberek, 1984)
Coriolanus (Coriolanus, 1986)
Professzor (Jelentés N. város sebészetéről, 1986)
Tiborc (Bánk bán, 1988)
Ádám (Káin és Ábel, 1988)
Tábornok (Osztrigás Mici, 1989)
Papa (Vőlegény, 1989)
Dr. Szekeres (Kaland, 1990)
Nonancourt (Olasz szalmakalap, 1990)
Egnatius (CAliguLÓ, 1990)
Báthory István (Mohács, 1991)
Tevje (Stein - Bock: Hegedűs a háztetőn)
Szellemfi (Szigligeti: Liliomfi)
Szalay (Barta Lajos: Szerelem)
Tallérosy Zebulon (Jókai: A kőszívű ember fiai)
Anyucskin - Gogol: Háztűznéző (rendezte: Bodolay)
Alfred Doolittle – Lerner,Loewe: My Fair Lady (rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)
Rettegi Fridolin - Kellér,Szenes: A szabin nők elrablása (rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)
Miska - Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi,Kellér: Csárdáskirálynő (Keresztes Attila m.v.)
Toronyőr - Ghelderode: Barabbás (rendezte: Árkosi Árpád m.v)
Kapor Ádám - Jókai: Gazdag szegények (rendezte: Schlanger András m.v.)
Miller - Schiller: Ármány és szerelem (rendezte: Görög László m.v.)
Gróf Boroghy Gedeon - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)
Sári bíró - Móricz Zsigmond: Sári bíró (rendezte: Görög László m.v.)
Abdulin, kereskedő – Gogol: Revizor (rendezte: Méhes László m.v.)
Öreg - Spiró György: Príma környék (rendezte: Valló Péter m.v.)
A velencei dózse - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)

VENDÉGJÁTÉKOK

Kisfaludy Színház, Győr:
Kreon (Oidiposz király, Oidipusz Kolonoszban, 1970)
Diadalov ( Gőzfürdő, 1978)

Vígszínház, Budapest

Doc ( West Side Story, 1992)

Theátrum Polgári Társulás

Csókos asszony
Furcsa pár
Oliver
Gül baba

Bárka Színház

Dürenmatt: A vak

FILMEK

Ezeréves méh
A víz íze
A skanzen gondnoka

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultminor Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Kukkonia logo 0 Metrans Sam logo Upland Logo1024 1 Ak project 0000913519 Green Coop logo Jandj Mc L Logofont1 pos Index Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos Minit logo zpiecky Cropped amt logo big 270x270 Index Cedrus piros logo Dunstav Florissimo logo Földműves szövetkezet - Gúta Stifi original RECO RECYCLING s.r.o. - Izsa Subpage buslak logo AGRIMPEX - Nádszeg AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég AgroKiss s.r.o. - Nagyszarva AGROSERVIS spol.s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd ALBÁR Község ALISTÁLKözség ANDREA SHOP - Dunaszerdahely ARRI s.r.o. - Ekecs ASKARA s.r.o. Komárom BALONY Község BARA-Q s.r.o. - Bős BÁTORKESZI Község BŐS Város C-SERVICE s.r.o. - Tóth Viktor Komárom Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely CSICSÓ Község CSÖRGŐ VILMOS - Bős DARTON s.r.o DEÁKI Község EGYHÁZKARCSA Község EKECS Község E-KONZOL s.r.o. - Kisudvarnok EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom FAZEKAS GITTI - Alistál FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő F&K PÉKSÉG - Komárom GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GÁLEXPO - marcelháza GREEN GARDEN - Bős GUKOM S.R.O. - GÚTA GÚTA Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom ÍMELY Község Ing. MOLNÁR ERNŐ - Dunaszerdahely INTERCAD s.r.o. - Komárom JÓKA Község JUDR. Ing. SZITÁSI FERENC - Lég KESZEGFALVA Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza LAKSZAKÁLLAS Község MARCELHÁZA Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MUDR. BOTH LÁSZLÓ - Komárom MUDR. EKE JÁNOS - Bős MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD - Bős MUDR. CSÖRGŐ PÉTER - Bős NAGYKESZI Község NASZVAD Város NAGY LÁSZLÓ - Kulcsod NÁDSZEG Község NCD s.r.o. Nádszeg OND a BECk s.r.o. - Gúta OPC EUROPE s.r.o. - WURCELL ZOLTÁN - Komárom ÓGYALLAI MIKRORÉGIÓ Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer PAULIS TIBOR - Marcelháza PATAS Község PERBETE Község POOLTECH - Dunaszerdahely PRALINÉ CUKRÁSZDA - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút ROBI ABC - Dunaszerdahely SALUSPHARM Gúta SALVATOR GYÓGYSZERTÁR - Ógyalla SOLUM Zrt. - Dél-Komárom SOMORJA Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely ŠEKO SHOP - Komárom SZENTPÉTER Község SZÍMŐ Község Termal s r o Nagymegyer THERMÁL - Naszvad TOMATA s.r.o. - Gúta TONEX s.r.o. - Komárom TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer VÁSÁRÚT község VÁGFARKASD Község WF Kft. - Dél-Komárom WILLEX s.r.o. - Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG