sk hu

Tóth Tibor

(Jászai Mari-díjas) m. v.

Színész

KG1_1640

Díjak


Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja alakításdíj (Mágnás Miska) - 1996

Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja alakításdíj (Káin és Ábel) - 2001

Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja alakításdíj (Énekes madár) - 2009

Polgármesteri díj - Komárom - 2006

Mayar Művészetért - Bubík István Díj - 2008

Jászai Mari díj - 2012

Magyar Érdemrend Lovagkeresztje - 2020

Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja Életmű Díj - 2021

Rotary - Paul Harris díj




Született

1966. október 27., Királyhelmec


Életrajz

1988- 1989: Kassai Thália Színház, (színpadtechnikus, később színpadmester)

1989- 1990: Kassai Thália Színház (segédszínész)

1990-1994: pozsonyi Színház- és Filmművészeti Főiskola

Osztályfőnökök: Martin Huba és Emília Vášáryová

1992 - részképzés a budapesti Színművészeti Főiskolán

KG1_1640

VIZSGAELŐADÁS

Molnár Ferenc: Liliom - Komáromi Jókai Színház, 2004

1994 - 1999: Kassai Thália Színház

1996 -1999: művészeti vezető - Kassai Thália Színház

1999 - 2002: szabadúszó

Vendégjátékok:

Komáromi Jókai Színház

Szolnoki Szigligeti Színház

Kisvárdai Várszínház

Soproni Petőfi Színház

2002/2003 - Soproni Petőfi Színház

2003 - Komáromi Jókai Színház

FONTOSABB SZEREPEI

Ványa bácsi - Csehov: Ványa bácsi - (Színművészeti Főiskola, Pozsony)

Don Juan - Moilere: Don Juan - (Kassai Thália Színház )

Ottó - Katona József: Bánk bán – (Kassai Thália Színház)

McMurphy - Wassermann: Száll a kakukk a fészkére –(Kassai Thália Színház)

Keffee - Aaron Sorkin: Semmi és végtelen (Kassai Thália Színház)

Vasquez - John Ford: Kár, hogy ká (Kassai Thália Színház)

Miska – Bakonyi, Szirmai: Mágnás Miska (Kassai Thália Színház)

Biff - Arthur Miller: Az ügynök halála (Kassai Thália Színház)

Csocsalov - Gogol: Háztűznéző (Szolnoki Szigligeti Színház)

Káin - Sütő András: Káin és Ábel (Kassai Thália Színház)

Gaston - Dumas: A kaméliás hölgy (Soproni Petőfi Színház)

Gerry - Brian Fiel: Pogánytánc (Soproni Petőfi Színház)

George - John Steinbeck: Egerek és emberek (Soproni Petőfi Színház)

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Liliom - Molnár Ferenc: Liliom
(rendezte: Korcsmáros György m.v.)

Trigorin - Csehov: Sirály
(rendezte: Telihay Péter)

Tartuffe - Moliere: Tartuffe
(rendezte: Telihay Péter m.v.)

Barabbás - Ghelderode: Barabbás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v)

Wurm - Schiller: Ármány és szerelem
(rendezte: Görög László m.v.)

Billy Flinn – Kander,Ebb,Fosse: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Pius - Szomory: II. József
(rendezte: Verebes István)

Papp Ferke - Szép Ernő: Patika
(rendezte: Verebes István)

Padraic - Martin McDonagh: Macskabaj
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Dimitrij - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek
(rendező: Martin Huba m.v.)

Háry János - Kodály Zoltán,Paulini Béla – Harsányi Zsolt: Háry János
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Otto Klemperer - Müller Péter,Seress Rezső: Szomorú vasárnap
(rendezte: Lévay Adina)

Közreműködő - Szophoklész: Antigoné
(Rendezte: Czajlik József m.v.)

Bakk Lukács - Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)

Jack - Ken Ludwig: Primadonnák
(rendezte: Méhes László m.v.)

Fjodor Iljics Kuligin – A.P. Csehov: Három nővér
(rendező: Martin Huba m.v.)

Egy tengerészkapitány, Viola barátja - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Báró Jankovits János - Békeffi István,Lajtai Lajos: A régi nyár
(rendezte: Méhes László m.v.)

Viktor – Vaszary,Fényes, Szenes: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Lopahin, kereskedő – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendező: Martin Huba m.v.)

Bielik – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Tetemre hívás – előadó, rendező

Petronius – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Uhovjortov - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Richmond gróf – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Blondin Gáspár – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Monori - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Iván - Székely Csaba: Bányavirág
(rendezte: Keszég László m.v.)

Fischer érsek - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Marquis D’Orsigni, a “Félszemű” - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Balu - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Lloyd Dallas, az előadás rendezője - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Izsák - Székely Csaba: Bányavakság
(rendezte: Czajlik József)

Herceg – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Max - Kathrine Kressmann Taylor: Címzett ismeretlen
(rendezte: Harsányi Sulyom László)

Parfjon Szemjonovics Rogozsin - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Bánk bán - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

Rocco - Paolo Genovese: Teljesen idegenek
(rendezte: Hargitai Iván)



Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultminor Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Kukkonia logo 0 Metrans Sam logo Upland Logo1024 1 Ak project 0000913519 Green Coop logo Jandj Mc L Logofont1 pos Index Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos Minit logo zpiecky Cropped amt logo big 270x270 Index Cedrus piros logo Dunstav Florissimo logo Földműves szövetkezet - Gúta Stifi original RECO RECYCLING s.r.o. - Izsa Subpage buslak logo AGRIMPEX - Nádszeg AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég AgroKiss s.r.o. - Nagyszarva AGROSERVIS spol.s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd ALBÁR Község ALISTÁLKözség ANDREA SHOP - Dunaszerdahely ARRI s.r.o. - Ekecs ASKARA s.r.o. Komárom BALONY Község BARA-Q s.r.o. - Bős BÁTORKESZI Község BŐS Város C-SERVICE s.r.o. - Tóth Viktor Komárom Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely CSICSÓ Község CSÖRGŐ VILMOS - Bős DARTON s.r.o DEÁKI Község EGYHÁZKARCSA Község EKECS Község E-KONZOL s.r.o. - Kisudvarnok EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom FAZEKAS GITTI - Alistál FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő F&K PÉKSÉG - Komárom GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GÁLEXPO - marcelháza GREEN GARDEN - Bős GUKOM S.R.O. - GÚTA GÚTA Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom ÍMELY Község Ing. MOLNÁR ERNŐ - Dunaszerdahely INTERCAD s.r.o. - Komárom JÓKA Község JUDR. Ing. SZITÁSI FERENC - Lég KESZEGFALVA Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza LAKSZAKÁLLAS Község MARCELHÁZA Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MUDR. BOTH LÁSZLÓ - Komárom MUDR. EKE JÁNOS - Bős MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD - Bős MUDR. CSÖRGŐ PÉTER - Bős NAGYKESZI Község NASZVAD Város NAGY LÁSZLÓ - Kulcsod NÁDSZEG Község NCD s.r.o. Nádszeg OND a BECk s.r.o. - Gúta OPC EUROPE s.r.o. - WURCELL ZOLTÁN - Komárom ÓGYALLAI MIKRORÉGIÓ Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer PAULIS TIBOR - Marcelháza PATAS Község PERBETE Község POOLTECH - Dunaszerdahely PRALINÉ CUKRÁSZDA - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút ROBI ABC - Dunaszerdahely SALUSPHARM Gúta SALVATOR GYÓGYSZERTÁR - Ógyalla SOLUM Zrt. - Dél-Komárom SOMORJA Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely ŠEKO SHOP - Komárom SZENTPÉTER Község SZÍMŐ Község Termal s r o Nagymegyer THERMÁL - Naszvad TOMATA s.r.o. - Gúta TONEX s.r.o. - Komárom TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer VÁSÁRÚT község VÁGFARKASD Község WF Kft. - Dél-Komárom WILLEX s.r.o. - Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG